Blog

14 Ayar Bileklik Fiyatları

14 Ayar Bileklik Fiyatları

 

Kendinizi ifade etmenin en güçlü yollarından birisi olarak giyim tarzınızı şekillendirmek istediğinizde aksesuarların kazandıracağı özel görünümleri ihmal etmemelisiniz. Bileklikler, kolyeler, küpeler bunun için varlar ve doğru seçim her zaman iyi bir imajın yaratılmasını sağlar. Bu yazımızda 14 ayar bileklik fiyatları ve model seçiminde nelere dikkat etmeniz konusunda çeşitli ayrıntıları ele alacağız.

 

14 Ayar Bileklik Fiyatları Nasıl Belirlenir

 

Öncelikle ayar kavramını ele almak gerekirse, altının ayarını belirleyen faktör saflıkla ilintilidir. Bir takının yapımında kullanılan altının tamamen saf olarak kullanılması durumunda 24 ayar tabiri kullanılır. Altının içerisinde gümüş, krom, platin gibi çeşitli madenlerin karıştırılması halinde ise ayar düzeyi düşer. 24’lük tam birim üzerinden hesap edilen altının ayarı, örnek olarak 18 ayar söz konusu olduğunda 24’te 18’i saf altındır olarak ifade edilir. Bu anlamda 14 ayar altında 24’te 14’lük oranla saf altın bulunur. Bu da yaklaşık olarak %53 oranında altın anlamına gelir. Eğer tarzınızı şık bir altın bileklikle tamamlamak istiyorsanız, 14 ayar altın seçimini gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. 14 ayar altın bileklik fiyatları daha yüksek ayardaki modellere göre daha düşük olacaktır. Böylelikle ekonomik açıdan da daha az maliyetle, şık bir altın bilekliğe sahip olma imkanına sahip olabilirsiniz ancak fiyat üzerinde belirleyici olan başka unsurlar da söz konusudur. Bunlar; gramaj, kur, tasarım ve marka olarak gösterilebilir.

 

14 Ayar Bileklik Fiyatları Üzerinde Etkili Olan Diğer Faktörler

 

Genel olarak 14 ayar altın bileklik fiyatları 2019 ve 2020 yılları arasında farklı düzeylerde olabilmektedir. Bu durumun nedeni altının piyasa değerinde yaşanan değişikliklerdir. Altının değerinin gösterdiği değişimlere bağlı olarak bir altın bilekliğin fiyatı da sürekli olarak değişebilir. Bu değişim gün içerisinde anlık olarak meydana gelebileceği gibi belirli bir zaman diliminde de farklı çıtalara yükselip, alçalabilir. Diğer bir etken olarak gramaj da oldukça önemli. Aynı gramajdaki 14 ayar ve 24 ayar bileklik modelleri arasında fiyat farkı olacaktır ancak çok daha ağır olan bir 14 ayar bilekliğin fiyatı 24 ayar altın bileklikle aynı fiyata ulaşabilir. Tasarım ise bir diğer fiyat belirleyici unsurdur. Modelin el işi ve özel bir tasarım olması, zanaat maliyetini ortaya çıkarır. Ek olarak taşlı süslemeler, talebe bağlı uygulamalar fiyatı yükseltecek unsurlardır. 14 ayar bileklik gram fiyatları belirli bir düzeydeyken ayrıca markanın kendi çizgisini korumak amacıyla da fiyat belirleme politikası söz konusu olabilir. Bu yönden tercih ettiğiniz marka da oldukça önemlidir.

 

14 Ayar Bileklik Fiyatları Hakkında Bilgi Edinin, Kendi Modelinizi Belirleyin

 

Bütçenize uygun bir 14 ayar altın bileklik fiyatı arıyorsanız, piyasada iyi bir araştırma yapmak mantıklı olabilir. Öncelikle bir model belirlemeden önce kendi tarzınızı gözden geçirin. Hangi tarzda bir modelin size yakışacağını belirledikten sonra gramaj ve renk ayrımlarını değerlendirin. 14 ayar altında bulunan bileşen maden, modelin rengini belirleyecektir. Beyaz, yeşil ve kırmızı gibi farklı tonlarda görünüme sahip altın bileklik çeşitleri arasından kendi tarzınıza uygun olan seçeneği belirleyin. Bu noktadan sonra gramaj, marka ve döneme göre alımı dikkate alabilirsiniz. Altın fiyatlarının düşük olduğu dönemde bir 14 ayar altın bileklik almanın en büyük avantajı, altının değerinin arttığı dönemde rahat bir şekilde satabilecek olmanızdır. Siz de şimdi bileklik sayfamızı inceleyerek 14 ayar altın bileklik fiyatları ve modelleri hakkında bilgi edinebilir, beğendiğiniz modeli Aslan Kuyumculuk güvencesiyle hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X